Literaturwettbewerb

Literaturwettbewerb / literarni natečaj 2019



Lesung der Preisträger des 10. Literaturwettbewerbes „Kärnten wortwörtlich/Koroška v besedi“ / branje nagrajencev 10. literarnega natečaja „Kärnten wortwörtlich/Koroška v besedi“


    Sonntag/nedelja, 27. Oktober 2019, Beginn/pričetek: 11.00 Uhr/uri

    Werner Berg Museum Bleiburg/Pliberk

    Moderation/moderacija: Mag. Raimund Grilc

    Musik/glasba: Arthur Ottowitz  

                                               

    Eine Fachjury hat in der Sitzung vom 17. September 2019 anhand der 78 eingereichten Texte eine Bewertung vorgenommen und die Gewinner und Gewinnerinnen in den 4 Kategorien

    Lyrik – deutschsprachig
    Lyrik – slowenischsprachig
    Prosa – deutschsprachig
    Prosa - slowenischsprachig

    festgelegt.

    Na seji 17. septembra 2019 je strokovna žirija na osnovi 78 prispevkov ocenila besedila in določila zmagovalce v kategorijah

    lirike v slovenskem jeziku

    lirike v nemškem jeziku

    proze v slovenskem jeziku

    proze v nemškem jeziku.

    Die Preisverleihung und Bekanntgabe der Nominierten sowie Gewinnerinnen und Gewinner in den 4 Kategorien findet am 27. Oktober um 11 Uhr zusammen mit der Lesung der prämierten Texte im Werner Berg Museum Bleiburg/Pliberk statt.

    Podelitev nagrad, bo 27. oktobra 2019 ob 11:00 uri v muzeju Wernerje Berga Bleiburg/Pliberk. Pri podelitvi bodo nagrajenci/nagrajenke prebrali na prvo mesto uvrščena besedila iz področja lirike ter proze v nemškem ter slovenskem jeziku.


    Literaturwettbewerb / literarni natečaj 2018


    Preisträger/nagrajenci:

    Prosa-Deutsch/proza v nemščini:

    Simon Sailer (Wien/Dunaj)


    Prosa-Slowenisch/proza v slovenščini:

    Monika Bukovec (Cerklje ob Krki)


    Lyrik-Deutsch/lirika v nemščini:

    Elisabeth Hafner (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec)


    Lyrik-Slowenisch/lirika v slovenščini:

    Verena Gotthardt (Wien/Dunaj)



    Die von der Jury Nominierten Beiträge des Literaturwettbewerbes Kärnten wortwörtlich/Koroška v besedi. / Nominirani prispevki žirije literarnega natečaja Kärnten wortwörtlich/Koroška v besedi.

    Die Autorenrechte der nachfolgend wiedergegebenen Texte liegen ausschließlich bei den jeweils angegebenen Autorinnen und Autoren. 




    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2017

    Preisträger/nagrajenci

    Prosa in deutscher Sprache/proza v nemščini:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Stefan Feinig (Feistritz im Rosental/Bistrica v Rožu)

    Prosa in slowenischer Sprache/proza v slovenščini:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Martina Podričnik (Črna na Koroškem)

    ***************************************************************************************************

    Lyrik in slowenischer Sprache/lirika v slovenščini:
    1. Platz/prvo mesto:
    Ramiz Velagić (Velenje)

    Lyrik in deutscher Sprache/lirika v nemščini:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Wolfgang Oertl (Wien/Dunaj)


    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2016

    Preisträger/nagrajenci

    Prosa-Deutsch/proza v nemščini:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Mirjam Malej (Bleiburg/Pliberk)

    Prosa-Slowenisch/proza v slovenščini:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Natalija Šimunović (Begunje na Gorenjskem)

    Lyrik-Deutsch/lirika v nemščini:
    1. Platz/prvo mesto:
    Anneliese Merkač-Hauser (Klagenfurt/Celovec)

    Lyrik-Slowenisch/lirika v slovenščini:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Verena Gotthardt (Wien/Dunaj)


    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2015

    Preisträger/nagrajenci

    Prosa/proza:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Anton Dekan (Völkermarkt)
    2. Platz/drugo mesto: 
    Branka Fišer (Ljubljana)

    Lyrik/lirika:
    1. Platz/prvo mesto:
    Ramiz Velagić (Velenje)
    2. Platz/drugo mesto:
    Marta Merkač (Kotlje)



    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2014

    Preisträger/nagrajenci

    Prosa/proza:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Mag. Dr. Wilhelm Kuehs (Völkermarkt/Velikovec, AUT)
    2. Platz/drugo mesto: 
    Veso Pirnat-Brolski (Koper, SLO)

    Lyrik/lirika:
    1. Platz/prvo mesto:
    Klavdija KIA Zbičajnik (Ravne na Koroškem, SLO)
    2. Platz/drugo mesto:
    Mateja Rihter (Kapla, SLO)


    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2013

    Preisträger/nagrajenci

    Prosa/proza:
    1. Platz/prvo mesto: 
    Miriam Helga Auer (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec, AUT)
     
    Lyrik/lirika:
    1. Platz/prvo mesto: 
    David Bandelj (Gorica-Gorizia, I)


    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2012

    Preisträger/nagrajenci


    Prosa/proza:
    1. Platz/prvo mesto: Davorin Lenko (Spodnja Idrij, SLO)
    2. Platz/drugo mesto: Josef Zore (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec, AUT)
     
    Lyrik/lirika:
    1. Platz/prvo mesto: Sara Remžgar (Nova Gorica, SLO)
    2. Platz/drugo mesto: Verena Gotthardt  (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec, AUT)


    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2011

    Preisträger/nagrajenci

    Kinder und Jugendliche/otroci in mladinci

    Prosa/proza:
    Petra Štern (Ravne na Koroškem, SLO)
    Lyrik/lirika:
    Klara Pavleković (Ravne na Koroškem, SLO)
     
    Erwachsene/odrasli


    Prosa/proza:
    Martina Podričnik (Črna na Koroškem, SLO)
    Lyrik/lirka:
    Ana Pisar (Ravne na Koroškem, SLO)


    Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2010

    Preisträger/nagrajenci

    Lyrik/lirika:
    Mag. Michael Stöckl (Bleiburg/Pliberk, AUT)

    Prosa/proza:
    Ida Paradiž (Mežica, SLO)


    Infopoint